Gatunki


Człowiek -  śmiertelna istota, która żyje bez magicznych lub nadprzyrodzonych zdolności.

Wampir -  nadprzyrodzona, przywrócona do życia istota, która żywi się krwią, aby być silną i zdrową. Każdy wampir, który istnieje, pochodzi od rodziny Mikaelson, znanej jako Pierwotni.

Wilkołak - prawie wymarły nadprzyrodzony gatunek. Wilkołaki są ludźmi, którzy podczas pełni księżyca przeobrażają się w bardzo wrogie wilki. Nawet w swojej ludzkiej postaci wilkołaki są niezwykle silne. Są niebezpiecznymi wrogami wampirów, ponieważ ugryzienie wilkołaka może zabić wampira. Na ogół gen wilkołaka przechodzi z pokolenia na pokolenie, ale by uaktywnić klątwę należy kogoś zabić.

Czarownicy - nadprzyrodzone osoby, które posiadają magiczne zdolności. Poprzez połączenie się z elementami i siłami natury czarownicy są strażnikami równowagi i aby utrzymać ją na świecie, zwalczają siły zła, które zakłócają ową równowagę.

Hybryda -  nadprzyrodzone połączenie wampira i wilkołaka. Obecnie są to jedne z najpotężniejszych nieśmiertelnych istot. Posiadają zalety i dominujące słabości obu gatunków. Najważniejsze z zalet to możliwość chodzenia za dnia bez posiadania pierścienia z lapis lazuli i możliwość przemiany bez względu na to czy jest pełnia, czy też nie.

Heretycy -  gatunek czarowników, którzy po przemianie w wampiry zachowali zdolność używania magii. Jeszcze przed transformacją charakteryzowali się rzadką umiejętnością pochłaniania mocy z obiektów oraz osób, co uniemożliwiało im stały dostęp do czarów - musieli mieć jakieś źródło. Kiedy dopełnili przemiany, uzyskali ewentualność permanentnego używania mocy dzięki temu, iż stali się swoim własnym ogniwem. Jako istoty nadprzyrodzone oraz nieśmiertelne mogą wykorzystywać swe ciała do tworzenia magii.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz